Leden 2016

Klany

16. ledna 2016 v 5:49 | Crimson peak
Klan nebo Koven má každá hratelná rasa krom lidské populace, krom lovců nadpřirozena. Ti nemají koveny ani klany, ale pohybují se v menších společenstvích. Níže naleznete obrázek který vás odkáže na jednotlivé klany.Registrace

16. ledna 2016 v 4:40 | Crimson peak
  • Máte zájem přidat se do našich řad? Tak to jste tu správně! Níže naleznete rasy které jsou u nás hratelné. Stačí kliknout na TEXT a ten vás nasměruje na registraci.
  • Ještě než se pustíte do registrování, zastavte se a omrkněte naší INZERCI. Hráči zde vyvěšují předem nastíněné postavy, které schání po většinou jako: sourozence, druha/družku, nebo třeba rodinu.

LIDÉ

UPÍŘI

PŘÍZRAKY

VLKODLACI

SLUNEČNÍ VÍLY
Propagace

13. ledna 2016 v 14:08
Propagace. Já zveřejním vaši ikonku vašeho RPG vy zase na oplátku ikonku Crimson Peak. Napiš dolů do komentářů, pokud chceš vyměnit ikonku. Těšíme se na další spolupráce!


Crimson peak

4. ledna 2016 v 13:14


Vítám vás na stránkách, které jsou věnované fantasy textové RPG. Zde můžete započít jak nadpřirozený život, tak i prostý lidský. Je jen na vás, pro jakou bytost se rozhodnete a jaký jí dáte příběh. Během hry můžete rozvíjet charakter a také příběh. Fantazie nezná meze, ovšem i tak jsou zde nějaké meze. Prozatím je zpřístupněno pár hratelných ras. Postupem času budeme přidávat další a další. Doufám že se hra rozjede a budu se snažit, být 100% aktivní právě pro vás. Pokud máte připomínky nebo různé návrhy, co se týče děje, nějaké akce, nebo nové rasy. Kontaktujte nás v Dotazech, možno i na emailu. Přeji příjemnou hru!


Právě jste se vyskytli v Chicagu, ve kterém je ukryté městečko jménem, Crimson peak. Tohle město už od poledu působí tajemně. A to není náhoda, město je doslova protkáno nadpřirozenými bytostmi, které tu pobývají už od založení. Okolo města se táhne hluboké jezero, to by nebylo ani nijak neobvyklé, kdyby se hluboko pod hladinou neskrývali jezerní lidé, odjakživa zde zaujímají neutrální postavení. Další zajímavou rasou zde jsou čarodějnice a to nejen kvůli jejich speciálním schopnostem. Čarodějky sehrávají v Crimson peak důležitou roli, už od založení města se starají o bezpečí lidských obyvatel. To jim ale razantně kazí nebezpeční soupeři a aby toho nebylo málo, nejedná se jen o jednu rasu, ale rovnou o dvě. Přízraky a upíři jsou už samostatňe velice nebezpeční, dalo by se říci že jsou smrtící kombinací. Další neutrální rasou jsou vlkodlaci. Ve městě se pohybuje již od počátku, vlkodlačí smečka vystupující pod jménem Deaton. Avšak to není zdaleka vše, ve stínech číhá daleko více. Nikdy nevíte na jakou nadpřirozenou bytost, můžete narazit. Spousta z nich není ani moc početná, nebo dokonce známá. Čas od času, se může objevit i nějaká nová a neznámá. Buďte tedy vždy na pozoru!

ROK 2016 / REÁLIE
Jak plynula léta, situace s přízraky a upíry se čím dál více zhoršovala. Masakrovali nejen lidskou populaci, ale i čarodějnou, nepomáhal ani fakt, že čarodějná krev je pro upíry vyhlášená pochoutka. Postupem času čarodějek ubývalo a naopak nepřátel přibývalo. Dřív bylo město pod ochrannými křídly čarodějek, ale dnes? Celé město zahalila temnota. K moci se dostali přízraky a upíři. Čarodějná populace na tolik prořídla, že nezbývalo nic jiného než se schýlit k razantním opatřením. Dříve mocné a uznávané bytosti a teď? Krčíc se ve vlastním městě byly donuceny postavit obrovský úkryt, právě zde se ukrývají poslední zástupci čarodějné rasy a sbírají síly. Jen čas ukáže, zda se rovnováha moci přeci jen nezmění...
• • •


Co je to RG?

4. ledna 2016 v 11:11
Jedná se o typ společenské hry formou psaní. Rozvíjet si tak nejen fantazii a slovní zásobu, ale také se zabavíte.Vytvoríte si vlastní vymyšlenou postavu a převtělíte se do ní. Píšete příspěvky do herních knih, které znázorňují různá místa. Tímto způsobem se můžete povídat s ostatními hráči a zažívat dobrodružství mimo realitu. Protože toto v reálném světě nezažijete.

Vypravěč

Neexistující osoba, která je zde pro to, aby hráčům zpestřila hru a někdy jim i dobře spravila. Za vypravěče hrají jen administrátory pověřené osoby. Pokud zjistíme, že si na něj někdo hraje, riskuje tak ban a při opakování i vyloučení ze stránky.
Vypravěče musíte poslouchat na slovo a udělat to, co od vaší postavy žádá. Čili když vypravěč napíše, že vaše postava zakopne a spadne na zem, tak spadne.

Rozepište se!

Popisuje i okolí, jak se vaše postava cítí, co si myslí ...
Čím obsáhlejší bude váš text, tím lépe.
Když chcete napsat například co má vaše postava na sobě, rozepište se, vyjmenujte oblečení, doplňky ...
Nekopírujte prosím žádné adresy na obrázky. Jde zde o fantazii a když ji ostatní hráči mají, vědí si na vás oblečení, které máte na sobě, živě představit.

Nejčastější chyby v RPG


Smajlíci

- Do příspěvků se emotikony jednoduše nepíší. Vyjádřete náladu vaší postavy slovy, od toho přece textové RPG jsou.

• • •

God-moding
Hrajte jen za svou postavu a čekejte na reakci druhého hráče, nepište za něj, co udělala jeho postava, protože to může jen on sám.

• • •

Mary / Gary-Sue
Nedělejte vaši postavu dokonalou! Nikdo přece nemůže být superhrdina, který vykryje všechny útoky, úspěšně se vyhne zbrani az boje vyjde bez jediného škrábance.
Rovněž to platí o vzhledu. Každý má chyby.
Nehrajte se na dokonalou paničku nebo superhdinu, protože každý má své chyby. No také dejte pozor na to, aby vaše postava nebyla největší chudatko, které všichni litují. Ostatní to rychle přestane bavit.

• • •

Metagaming
Vaše postava neví všechno, co víte vy. Vy si můžete přečíst někoho profil a hned o něm víte informace, ale postava ne, dokud dotyčného nepozná. Také na své postavy nepřenášejte svou náladu či vztahy s ostatními hráči. Porušili byste tzv.krištáľovú stěnu, která je mezi realitou a hrou.

• • •

Když odněkud odcházíte, napište že odjíždíte a kam.
Vaše postava nemůže být na dvou místech najednou, ani se zaseknout na jednom místě příliš dlouho.

Hry by neměly trvat více než týden, maximálně dva. Pokud víte, že se nedostanete na další den ke hře, dejte spoluhráčům vědět. Nejlépe však bude nezdržovat zbytečně ostatním hru a odejít.

• • •